Naujienos

Susitikimas su žurnaliste L. Lavaste ir kunigu RičarduGausa kraštiečių, ketvirtadienio vakarą susirinkusių į biblioteką, liudijo apie ramybės ir paguodos ilgesį, vilties ir prasmės paieškas, įkvėpimo ir darnos siekį šiandieniniame neramiame pasaulyje ir kai kuriuos žmones gąsdinančių pokyčių sūkuryje.

Bibliotekoje viešėjo žurnalistė, knygų autorė Laima Lavaste ir katalikų dvasininkas Ričardas Doveika. Jie dalijosi savo įžvalgomis, slypinčiomis vienoje naujausių autorės knygų „Kunigas Ričardas“.

„Esu laimingas žmogus, kuris gali dėti lygybės ženklą tarp savo asmenybės ir savo darbo“, – savo pašaukimu neabejoja kunigas Ričardas, linkėjęs visiems to siekti.

Susitikimo metu dvasininkas pasakojo apie sunkią vaikystę, mokslo ir studijų metus, kunigystės kelią, kilusius ir įveiktus iššūkius. Neaplenkė vertybinių klausimų ir politikos, šeimos sampratos, eutanazijos, dirbtinio apvaisinimo, genų inžinerijos klausimų.

Sakydamas, kad šiandieninė visuomenė yra nuomonių visuomenė, dvasininkas linkėjo žmonėms vertybinės pozicijos ir laikysenos. Tačiau į visas nuomones skatino įsiklausyti ir gerbti, nepasiduoti „klyksmo ir lojimo pagundai“. Būti tikinčiuoju – tai gerbti kitą žmogų ir pačiam gyventi taip, kad būtum vertas pagarbos. Tai esanti krikščioniška pozicija.

Pasak L. Lavaste, bendravimas su kunigu Ričardu rašant šią knygą padėjo jai tapti geresnei, brandesnei, išmintingesnei. „Ši knyga – tai mūsų kasdieninio gyvenimo Biblija, iš kurios galime pasisemti žinių ir stiprybės“, – kalbėjo autorė.

Dvasininkas atsisveikindamas palinkėjo kiekvienam parašyti po savo knygą vaikams ir anūkams, savąją šeimos Bibliją, kurioje sukaupta ilgametė šeimos išmintis ir vertybinis pagrindas ateinančioms kartoms.

0001_received_350547936975186_1653394032.jpeg