Naujienos

Tautinių juostų paroda bibliotekoje



Kėdainių Mikalojaus Daukšos viešosios bibliotekos II a. parodų erdvėje veikia tradicinių amatų meistrės Loretos Balčiūnaitės-Steponavičienės ir jos dukters Lauros Steponavičiūtės tautinių juostų paroda.

Loreta Balčiūnaitė-Steponavičienė  –  sertifikuotų tautinio paveldo tradicinių amatų meistrė, vytinių ir pintinių juostų audimo amatų puoselėtoja, tautodailininkė (vytinės, pintinės juostos).

„Tikiu, kad į vytinę tradicinę lietuvių juostą galima sudėti žmogui įvairiausius palinkėjimus – viltį, laimę, stiprybę ir džiaugsmą“, – apie juostos simboliką kalba Loreta. Tradicinių amatų meistrė iš vaikystės prisimena puikiai išaustus šeimos kilimus. Jau nuo 5 metų su vašeliu nerdavo trikampėlius ir apskritimus. Paslapčia žaisdavo su siūlais, kuriuos pačiupdavo nuo krikšto mamos staklių jai nematant. Šiandien Loretai svarbu, kuo daugiau prisidėti prie senųjų amatų, ir kitiems parodyti, kokią didelę reikšmę turi tautinė juosta mums – kaip istorijos ir identiteto simbolis.

Paroda veiks iki  kovo 7 d.

Maloniai kviečiame apsilankyti!

Interviu su tautodailininke L. Steponavičiene :

https://www.15min.lt/gyvenimas/naujiena/laisvalaikis/juostu-pynejos-troskimas-kad-su-siulais-susidraugautu-kuo-daugiau-zmoniu-1038-1489340


0001_tautiniu_juostu_paroda_a4_rgb-01-01_1644306524.jpg