Įvykę renginiai

APTARĖME DANUTĖS KALINAUSKAITĖS ROMANĄ „BALTIEJI PRIEŠ JUODUOSIUS“Mikalojaus Daukšos viešoji biblioteka literatūrinių renginių sezoną pradėjo solidžiu ir pavykusiu renginiu. Sausio 25-osios vakarą bibliotekoje viešėjo rašytoja Danutė Kalinauskaitė – žymi trumposios prozos kūrėja, praėjusiais metais išleidusi pirmąjį romaną „Baltieji prieš juoduosius“.
 
... Kiek daug telpa viename žmoguje, vienoje knygoje, viename vakare. Žmoguje – šilumos, gėrio, erudicijos, patirties, išminties, ramumos. Knygoje – gylio ir sodrumo, kvapų ir skonių, daiktų ir žmonių, žmogiškumo ir gyvuliškumo kovos, skausmo ir ironijos, gyvybės ir mirties, istorijų ir nutylėjimų. Vakare – tos magiškos atmosferos, kurią drauge kuria skaitančiųjų bendruomenė.
 
Toks buvo sausio 25-osios vakaras – susitikimas su rašytoja, eseiste Danute Kalinauskaite ir pokalbis apie jos romaną „Baltieji prieš juoduosius“. Knyga yra apie groteskišką, vietomis juokingą šeimos praeities reprezentaciją. Ši knyga – tai ir nuotykinis romanas, ir šachmatų partiją primenanti atminties kova su užmarštimi, ir kinematografiška kone du šimtmečius aprėpianti žmonių ir likimų galerija. Kartu tai Lietuvos praeities paveikslas, dramatiškiausi jos momentai iki pat šių dienų.
 
Dėkojame viešniai už turiningą ir nuoširdų pasakojimą, o klausytojams – už susidomėjusius ir šiltus žvilgsnius bei klausimus.

0001_kalinauskaite1_1706625330.jpg