Įvykę renginiai

Gyvenimas menininko akimisĮvairias istorijas pasakojantys paveikslai atkeliavo į Kėdainių Mikalojaus Daukšos viešąją biblioteką. Vasario 2 d. atidaryta labūnaviečio medžio drožėjo, tapytojo Audroniaus Vaidalausko personalinė kūrybos paroda „Gyvenimas menininko akimis“.

Paroda intriguojanti, itin spalvinga, kai kur lyriška, o kai kur ironiška. Žaisdamas spalvomis, perkurdamas realybę, naudodamas daug detalių ir simbolių paveikslų autorius kuria savitą pasaulį. „Darbai atspindi šių dienų aktualijas su tam tikrais, tik dailininko akimis matomais lyriniais nukrypimais. Darbų įvairiapusiškumas atskleidžia menininko pasąmonės išgyvenimus ir atradimus“, – skelbiama parodos anotacijoje. Bibliotekoje eksponuojama 15 aliejinės tapybos paveikslų, didžioji dalis – įspūdingų matmenų paveikslai, kuriems pakabinti prireikė specialių konstrukcijų ir autoriaus išradingumo. Taip pat pamatysite dvi drožtas medžio skulptūras.

Iš Radviliškio kilusį, Labūnavoje gyvenantį A. Vaidalauską pirmiausia galima pristatyti kaip medžio drožėją. O nuo 2007 metų jo gyvenime atsirado tapyba. Pasak autoriaus, tapyba jam – laisvalaikio praleidimo forma. „Tapau intensyviai po darbo ir bandau kažką savo darbais pasakyti. Idėjų pilna, bandau jas įgyvendinti. Tapydamas išreiškiu tai, kas jaudina. Štai paveikslas „Priverstinis persikūnijimas“ pasakoja, ką turi ištverti gyvūnai, augalija, kad suteiktų mums ramybę, patogumą, komfortą. Kurdamas paveikslą „Pasaulio gelbėtoja“, kurį įkvėpė žmona Vilija, susiejau jį su ekologinėmis problemomis“, – pasakojo dailininkas.

Paroda veiks vasario mėnesį. Kviečiame apsilankyti.

0001_20240202_102442_1707156867.jpg