Įvykę renginiai

SKLANDO KALĖDINĖ NUOTAIKABibliotekoje tęsiasi veiklos, skirtos ukrainiečių ir vietos bendruomenių sutelktumui, abipusio pasitikėjimo stiprinimui, integracijai. Gruodžio mėnesį virš dvidešimties dalyvių susirinko į edukacinį užsiėmimą – eglutės žaisliukų puošimo dirbtuvėles. Šventinę nuotaiką drauge kūrė lietuvių ir ukrainiečių šeimos.

Kelios valandos, dažant žaisliukus ir bendraujant, praskriejo nepastebimai. Malonu, kad edukacijų dalyvių ratas plečiasi, išbandę vieną techniką, į kitą užsiėmimą žmonės atsiveda šeimos narių, draugų. Visi dalyviai specialiais dažais pasidabino po du kalėdinius žaisliukus, kuriais galės papuošti kalėdines eglutes savo namuose. Elfų dirbtuvėlių šeiminininkė buvo ukrainietė edukatorė Olena Mashkina, kuriai edukacijos dalyviai ir bibliotekos kolektyvas dėkoja už suteiktą kūrybos džiaugsmą.

Ši veikla finansuojama projekto „Pabėgėlių iš Ukrainos priėmimas ir ankstyva integracija“ lėšomis.

Biblioteka yra vienas iš Kėdainių rajono savivaldybės administracijos partnerių, nuo gegužės mėnesio įgyvendinančių projektą „Pabėgėlių iš Ukrainos priėmimas ir ankstyva integracija“ Nr. HOME/2022/AMIF/AG/EMAS/TF1/LT/0013 Kėdainių rajono savivaldybėje. Projekto tikslas – prisidėti prie ankstyvosios trečiųjų valstybių piliečių integracijos.

Prisidėdama prieš šio tikslo, biblioteka įkūrė Kultūrinio dialogo klubą, kuriame žmonės bendrauja, du kartus per savaitę susipažįsta su lietuvių kalba ir kultūra, socialiniu gyvenimu, vykstančiais mieste renginiais. Klubas kviečia į biblioterapijos ir rankdarbių edukacijos užsiėmimus.

Kėdainių Mikalojaus Daukšos viešosios bibliotekos informacija ir nuotraukos

0001_edukacija-pagrindine-nuotrauka_1703163398.jpg