Renginiai

Dalios Leinartės knygos „Neplanuotas gyvenimas“ pristatymasKovo 31 d. 16.30 val. Kėdainių Mikalojaus Daukšos viešojoje bibliotekoje, Didžiosios Rinkos a. 5, III a. renginių salėje vyks istorikės, publicistės Dalios Leinartės knygos „Neplanuotas gyvenimas. Šeima sovietmečio Lietuvoje“ (Aukso žuvys, 2022) pristatymas.
Monografija yra konkurso „Metų knyga“ nominantė negrožinės literatūros kategorijoje: https://www.lrt.lt/projektai/metu-knygos-rinkimai
Taip pat – kultūros ministerijos konkurso „Knygos menas“ nugalėtoja.
 „Neplanuotas gyvenimas“ yra knyga apie sovietinio režimo įtaką šeimai. Dažniausiai Lietuvoje galvojame, kalbame, mąstome apie sovietinį laikotarpį kaip apie represinį. Esame suskaičiavę kiek žmonių deportuota, nužudyta, nukankinta, – tai yra fizinis susidorojimas. Bet mes dažnai pamirštame, kad sovietinis režimas buvo ir propaganda, labiausiai nukreipta į šeimą, ypač moteris ir vaikus. Ši knyga yra apie tai, kaip propaganda ir ideologija paveikė mūsų šeiminius santykius ir vedybinį gyvenimą. Knygoje tyrinėjama, kaip vyrų ir moterų darbo sąlygos, ikimokyklinių įstaigų trūkumas, dešimtmečiais trukęs lytinio gyvenimo tabu, centralizuotai skirstomas gyvenamasis plotas ir gerovės prekės, viešumo ir privatumo ribų nykimas turėjo įtakos sprendimams dėl santuokos sudarymo, skyrybų ir santykiams šeimoje. Tai pasakojimas apie jus, jūsų tėvus ir/arba senelius, paremtas daugialypiais šaltiniais: archyvine medžiaga, statistika, prisiminimais, to meto spauda, interviu.
Dalia Leinartė – istorikė, publicistė, Jungtinių Tautų Moterų diskriminacijos panaikinimo komiteto (CEDAW) narė ir buvusi pirmininkė, VDU profesorė. 2018 metais „Apolitical“ ją išrinko kaip vieną iš 100 įtakingiausių žmonių lyčių politikoje visame pasaulyje. Knygų „Prijaukintos kasdienybės. Autobiografiniai moterų interviu, 1945-1970 m.“, „Vedusiųjų visuomenė. Santuoka ir skyrybos Lietuvoje XIX amžiuje-XX amžiaus pradžioje“ autorė.

Renginio metu bus fotografuojama viešinimo tikslais

0001_neplanuotas-gyvenimas_1679902321.png