Kultūros paso edukacijos

Kultūros pasas – priemonė visų Lietuvos mokinių kultūros pažinimo įpročiams ugdyti ir jų kultūros patirčiai plėsti, teikiant jiems tam tikras kultūros ir meno paslaugas.

Laikomasi nuostatos, kad mokinių kultūrinių įpročių formavimas turi būti nuoseklus ir sisteminis, pritaikant kultūros ir meno paslaugas prie kiekvienos amžiaus grupės poreikių, žinių, galimybių priimti ir suvokti informaciją.

Kultūros paso paslaugose mokiniai gali dalyvauti su klase ar grupe, o mokiniai nuo 16 metų paslaugas gali užsisakyti ir dalyvauti individualiai.

Kultūros paso paslaugų rinkinys, kuris sudarytas iš nustatytus kriterijus atitinkančių kultūros ir meno paslaugų, skirtų kultūros paso tikslams įgyvendinti, mokykloms, mokytojams ir mokiniams skelbiamas Kultūrinės edukacijos sistemos portale https://www.kulturospasas.lt/ .
 
Kėdainių rajono savivaldybės Mikalojaus Daukšos viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo skyrius kviečia dalyvauti Kultūros paso edukacijose „GALVOK'MŪŠIS“, „DAINŲ IR DAILĖS DŪZGĖS“, „PASLAPTINGAIS ADATOS PĖDSAKAIS ir gerai praleisti laiką.

Jeigu turite klausimų dėl paslaugų, jų užsakymo, kreipkitės tel. numeriu +370 614 86388 arba el. paštu jaunimas.veikla@gmail.com .


GALVOK'MŪŠIS


Skirta NATO ir ES metams paminėti

https://www.kulturospasas.lt/kulturines-edukacijos/5969

 

Ar žinai, kelintais metais įkurta tarptautinė politinė ir karinė gynybinio pobūdžio sąjunga? O, kokia bendra valiuta galioja ES šalyse? Kaip veikia Europos Sąjunga?..

Kultūrinė edukacinė veikla „GALVOK’MŪŠIS“, tai protmūšių tipo edukacinis užsiėmimas, tai puiki galimybė mokiniams veikti savarankiškai, parodyti turimas žinias, o tuo pačiu ir sužinoti kažką naujo. Veiklos programą sudaro: susipažinimas, pasiskirstymas į komandas, žaidimas, rezultatų sumavimas, paskelbimas, mokinių apdovanojimai atminimo dovanėlėmis ir prizais bei veiklos refleksija.

Edukacijos išskirtinumas – įdomūs klausimai, paremti istorija ir faktais, ir netikėti atsakymai. Tai ne žinių patikrinimas, o smagi, praturtinanti patirtis. Įtraukiant žaidimo elementus mokiniams pateikiami klausimai apie NATO ir Europos Sąjungos valstybes. Galvok’mūšyje mokiniai dalyvauja žaismingai pasiskirstę į 4-5 komandas (priklauso nuo grupės sudėties), kurios tarpusavyje varžosi ieškodamos atsakymų į edukatoriaus pateiktus klausimus. Iš viso parengti 4 turai. Pirmas turas – „ABC“– mokiniams pateikti klausimai su trimis atsakymų variantais. Antras turas – „TAIP arba NE“ – išgirdę klausimą mokiniai turi pasirinkti atsakymą taip arba ne. Trečias turas – „GRANDINĖLĖS“ – vaizdinės ir žodinės. Ketvirtas turas – „ATVIRI klausimai“.

Veiklos turinyje atsižvelgta į specialiuosius ugdymosi poreikius turinčius mokinius ir užtikrinama šių mokinių dalyvavimo galimybė ir įsitraukimas.

Komandos už teisingus atsakymus gauna taškus, laimėjusiai komandai įteikiamas prizas, kitiems dalyviams – atminimo dovanėlės.
Edukacija „DAINŲ IR DAILĖS DŪZGĖS“



Skirta dainų švenčių metams paminėti

https://www.kulturospasas.lt/kulturines-edukacijos/5867

 

Lietuva – per amžius dainuojanti šalis. Dainose glūdi mūsų protėvių narsa ir meilė savo kraštui. Iš dainų pažįstame savo istoriją. Dainuodami puoselėjame savo kalbą ir kultūrą.

Kultūrinė edukacinė veikla „DAINOS IR DAILĖS DŪZGĖS“, tai puiki galimybė mokiniams susipažinti su Lietuvos Dainų švenčių tradicija ir simbolika bei susipažinti su mixed media technika.

Veiklos metu mokiniai diskutuos apie Dainų švenčių tradiciją ir simboliką, kurs dainos žodžius, susipažins su mixed media technika, naudojant įvairias priemones kurs Dainų šventės simbolius, bibliotekoje surengs parodą, žais judriuosius žaidimus. Veiklos metu mokiniai kels ir įgyvendins savo idėjas. Bibliotekoje mokiniai turiningai, įdomiai ir šauniai praleis laiką, kuris paliks neišdildomus įspūdžius.

VEIKLOS PROGRAMA: susipažinimas, PowerPoint pateiktys „Lietuvių Dainų švenčių tradicija ir simbolika“, „Mixed media technika“, veikla mažose grupelėse „Dainos kūrimas“, individuali veikla „Paveikslo su Dainų šventės simboliu kūrimas naudojant mixed media techniką“, žaidimai, mokinių apdovanojimai atminimo dovanėlėmis, veiklos refleksija.

Edukacijos išskirtinumas – įdomios ir įtraukiančios veiklos kūrybinėse dirbtuvėse, smagūs žaidimai. Veiklos turinyje atsižvelgta į specialiuosius ugdymosi poreikius turinčius mokinius ir užtikrinama šių mokinių dalyvavimo galimybė ir įsitraukimas.

Edukacija „PASLAPTINGAIS ADATOS PĖDSAKAIS“

https://www.kulturospasas.lt/kulturines-edukacijos/5925

Šimtametės iki šių dienų nepakitusios amatų tradicijos atskleidžia mūsų tautos identitetą. Siuvinėjimo kilmė datuojama apie 5000 metų pr. Kr. Rašytiniai šaltiniai byloja, jog šio amato šaknys – Rytuose. Vienas amatų yra siuvinėjimas. Siuvinėjimas kryželiu buvo populiarus visais laikais. Šiandien juo domisi vis jaunesni žmonės. Siuvinėjimo nauda didžiulė, nes: visos mintys sutelkiamos į siuvinėjimo procesą, todėl lengva atsipalaiduoti; ugdomas kūrybiškumas, nes kyla daug kūrybinių idėjų kaip dekoruoti namus, drabužius ar kitaip realizuoti savo darbus; mažinamas stresas, nes susikoncentravimas ir atsipalaidavimas užkerta kelią bet kokioms neigiamoms mintims; gerina smegenų veiklą ir lavina atmintį, nes siuvinėjant dirba akys, abi rankos, o taip pat ir abu smegenų pusrutuliai; ugdoma kantrybė ir disciplina; kuriamos unikalios rankų darbo dovanos.

Siuvinėjimas – tai užsiėmimas, kuris ramina, leidžia kūnui atsipalaiduoti ir pailsėti bei neleidžia nuobodžiauti. Edukacinės veiklos „Paslaptingais adatos pėdsakais“ metu mokiniai sužinos apie siuvinėjimo amatą, mokysis siuvinėti kryželiu ir kurs knygų skirtukus. Bibliotekoje mokiniai turiningai, įdomiai ir šauniai praleis laiką, kuris paliks neišdildomus įspūdžius.

Veiklos programa: susipažinimas, PowerPoint pateiktis „Siuvinėjimo amatas“, individuali veikla „Knygos skirtuko siuvinėjimas“, žaidimai, mokinių apdovanojimai atminimo dovanėlėmis, veiklos refleksija.

Edukacijos išskirtinumas – mokiniai susikurs unikalias rankų darbo dovanos. Veiklos turinyje atsižvelgta į specialiuosius ugdymosi poreikius turinčius mokinius ir užtikrinama šių mokinių dalyvavimo galimybė ir įsitraukimas.